Pożegnanie klas III

Pożegnanie klas III

Tradycyjnie już uroczystość zakończenia nauki klas III obfitowała w wiele wzruszających momentów. W auli zgromadzili się uczniowie 6 klas, ich rodzice, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, wśród których był pan Stanisław Chwojnicki, członek Zarządu Powiatu oraz pani Grażyna Matczak, przewodnicząca Rady Rodziców.  Oprócz podziękowań, gratulacji, wzruszających słów pożegnań był to także czas podsumowania licealnej edukacji.

Wśród tegorocznych trzecioklasitów aż 29 otrzymało z rąk Dyrektora Cezarego Czernatowicza świadectwa z wyróżnieniem.

Najwyższą średnią w szkole – 5,61 – uzyskał Daniel Popek z klasy III a.

Do grona wyróżnionych należą także:

– z klasy III a – Karolina Filistyńska, Szymon Kopeć, Kamil Kotlarski, Piotr Narecki, Michał Pasierbiewicz i Krzysztof Susidko

– z klasy III b – Emila Bysiec, Martyna Chudzik, Karolina Lisiewicz, Maciej Mandżak i Justyna Matijczak

– z klasy III c – Daria Junkiewicz, Maksymilian Karbowski, Maciej Knapik, Karolina Krawiec, Bartłomiej Kula, Natalia Olesińska, Martyna Ostańska, Paulina Siwko, Klaudia Szymków i Paulina Zaremba

– z klasy III d – Jagoda Biela, Mikołaj Czernatowicz, Monika Maczkowiak, Aleksandra Marciniak, Karolina Mróz i Marta Stefanowska

–  z klasy III e – Adrianna Świątkowska

Licealistom, w trakcie wręczania świadectw z wyróżnieniem towarzyszyli rodzice, którzy otrzymali Listy Gratulacyjne.

W tym roku aż 6 uczniów zostało nagrodzonych za 100 % frekwencję przez 3 lata nauki. Są to: Daniel Popek, Wojciech Turek, Maksymilian Karbowski, Bartłomiej Kula, Hanna Sawin, Paulina Zabemba. Zgodnie z tradycją Rada Rodziców ufundowała im czeki wartości 100 zł, które zrealizują wykupując bilety komunikacji miejskiej w mieście, w którym będą studiować.

Już po raz drugi z rzędu wręczone zostały specjalne nagrody honorowe zwane „Władkami” (od imienia Patrona Szkoły).  Otrzymują je ci uczniowie, którzy szczególnie zasłużyli się w pracy na rzecz szkoły, dzieląc się swoim talentem i pasją. I tak tegoroczne „Władki” trafiły do Marcela Herby i Jakuba Wędziny (z kl. III a) oraz Mateusza Dombrowicza z kl. III e. Ceramiczne plakietki symbolizujące pomocną dłoń zostały specjalnie zaprojektowane i wykonane w pracowni ceramicznej MDK

Ab2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżniono także dużą grupę sportowców, którzy przez 3 lata reprezentowali naszą szkołę w zawodach i rozgrywkach sportowych. Szczególne podziękowania i gratulacje oraz nagrody specjalne otrzymali :  Polański Robert , Mrozik Karolina, Kraus Piotr, Czernatowicz Mikołaj, Ochocka Ewa, Kowalik Anita, Kopeć Szymon,  Budzińska Oliwia.

Ponadto  za sport wyróżnieni zostali: Berdzik Karolina, Dąbal Agnieszka, Kołodyńska Katarzyna, Prystupa Miłosz, Turek Wojciech, Susidko Krzysztof,  Dobrzańska Urszula, Bysiec Emilia, Kula Bartłomiej, Olesińska Natalia, Strychalski Krystian,  Drabczyk Sebastian, Rajczakowski Piotr, Kucharczyk Patryk, Stefanowska Marta,  Kapusz Michał, Kosior Jakub, Matkowski Aleksander, Szeliga Bartłomiej, Polewczyk Karol, Wojeciechowski Benjamin, Kluwak Justyna, Ślusarczyk Kinga i  Sołtys Natalia.

Z rąk pani Katarzyny Cieślak-Ostrowskiej serdeczne podziękowania i nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymała liczna grupa trzecioklasistów. Uhonorowani zostali także uczniowie zaangażowani w ostatnich dwóch latach za działalność w międzynarodowym projekcie „Erasmus +”.

Doceniono także działalność ekologiczną trzecioklasistów wyróżniając szczególnie Kamilę Popek, Karolinę Tesarską, Agnieszkę Koryluk i Radosława Góreckiego.

Do licznych podziękowań i gratulacji dołączono także wręczenia certyfikatów zaświadczających o dwuletnim udziale w międzynarodowym projekcie „InterKulturManagement” oraz ukończenia kursu Microsoft.

Ab3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sama ceremonia wręczenia świadectw ukończenia szkoły odbyła się tradycyjnie na scenie, na którą po raz ostatni zapraszali wychowawcy klas: pani Małgorzata Naglik (kl. III a), pan Damian Dziedziul (kl III b), pan Tomasz Hoszowski (kl. III c), pani Barbara Sobczyszyn (kl. III d), pan Edward Florków (kl. III e) i pani Małgorzata Pędlowska (kl, III f).

Odbyło się także ślubowanie nowo wybranego Pocztu Sztandarowego Szkoły oraz ślubowanie trzecioklasistów.

Życzenia i ciepłe słowa kierowali do maturzystów –Dyrektor Cezary Czernatowicz,  pan Stanisław Chwonicki, pan Jarosław Molenda, pani Małgorzata Pędlowska – oraz w imieniu SU – Agata Nastalska i Michał Garbacz.W imieniu tegorocznych trzecioklasistów głos zabrali – Karolina Filistyńska i Aleksy Zięba.

Uroczystość miała wiele akcentów muzycznych, w tym także w wykonaniu tegorocznych maturzystów: Marty Werens, Kamila Kotlarskiego, Jakuba Wędziny oraz Grzegorza Oślaka. Wzruszającym akcentem na koniec był wspólny występ licealistów, który zakończył się owacją i brawami na stojąco.

Ten pożegnalny moment zakończył trwającą prawie 3 godziny uroczystość, którą przygotowała i prowadziła klasa I a pod opieką pana Marcina Sobczyszyna.

Drodzy Absolwenci – trzymamy kciuki za Wasz egzamin maturalny, za dalsze wybory dróg życiowych, za sukcesy, te małe i te wielkie.

Tu można obejrzeć galerię zdjęć z zakończenia nauki klas III. Autorem zdjęć jest pan Sławomir Zimniak.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...