Druk czy e-book – zapraszamy na kolejną debatę oksfordzką

Druk czy e-book – zapraszamy na kolejną debatę oksfordzką

W poniedziałek 27 kwietnia o godzinie 12.00 w zabytkowej sali posiedzeń Sądu Rejonowego w Bolesławcu odbędzie się kolejna debata oksfordzka przygotowana przez naszych uczniów pod kierunkiem pań Zuzanny Mróz i Irminy Nowak. Jej temat brzmi: Jeszcze książka nie zginęła, czyli wyższość druku nad e – bookiem. Spór toczyć będą uczniowie: Julia Jancelewicz, Natalia Zwolińska, Agata Nastalska, Weronika Sobczyszyn, Janek Krzywdziński i Mateusz Stachów. Do jury zostali zaproszeni m.in. państwo: Iwona Banach – pisarka i tłumaczka, Robert Rosiński – nauczyciel, dziennikarz i miłośnik dobrej literatury, Adam Iwanowski – właściciel księgarni „Papirus”,  Bernard Łętowski – dziennikarz oraz Cezary Czernatowicz dyrektor I LO.

Debata wpisuje się w Dni Promocji Szkoły, dlatego też miejsca dla publiczności zajęte zostaną przez zaproszoną młodzież z bolesławieckich gimnazjów.

Dziękujemy Prezesowi Sądu Rejonowego w Bolesławcu – panu Rafałowi Grucy – za pomoc w organizacji debaty.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV