Druk czy e-book – zapraszamy na kolejną debatę oksfordzką

Druk czy e-book – zapraszamy na kolejną debatę oksfordzką

W poniedziałek 27 kwietnia o godzinie 12.00 w zabytkowej sali posiedzeń Sądu Rejonowego w Bolesławcu odbędzie się kolejna debata oksfordzka przygotowana przez naszych uczniów pod kierunkiem pań Zuzanny Mróz i Irminy Nowak. Jej temat brzmi: Jeszcze książka nie zginęła, czyli wyższość druku nad e – bookiem. Spór toczyć będą uczniowie: Julia Jancelewicz, Natalia Zwolińska, Agata Nastalska, Weronika Sobczyszyn, Janek Krzywdziński i Mateusz Stachów. Do jury zostali zaproszeni m.in. państwo: Iwona Banach – pisarka i tłumaczka, Robert Rosiński – nauczyciel, dziennikarz i miłośnik dobrej literatury, Adam Iwanowski – właściciel księgarni „Papirus”,  Bernard Łętowski – dziennikarz oraz Cezary Czernatowicz dyrektor I LO.

Debata wpisuje się w Dni Promocji Szkoły, dlatego też miejsca dla publiczności zajęte zostaną przez zaproszoną młodzież z bolesławieckich gimnazjów.

Dziękujemy Prezesowi Sądu Rejonowego w Bolesławcu – panu Rafałowi Grucy – za pomoc w organizacji debaty.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...