Liczy się pasja, czyli przedsiębiorcy radzą

Liczy się pasja, czyli przedsiębiorcy radzą

Spotkanie z Panią Joanną Musiał-Pietraszkiewicz i Panem Jackiem Pietraszkiewiczem, właścicielami firm NavSim i Jadmar było niezwykle interesujące i inspirujące dla zgromadzonych w auli licelistów. Okazało się, że warto mieć pasje, bo właśnie one mogą być kluczem do zawodowego sukcesu. Goście starali się też przekonać, że także w Bolesławcu można zrobić karierę i mieć satysfakcjonującą pracę – jeśli się zainwestuje nie tylko w swoją edukację, ale własny rozwój.

Spotkanie było kolejnym z cyklu zawodoznawczych, które organizowane są cyklicznie w naszej szkole. Ich celem jest uświadomienie naszym uczniom, że dalsza edukacja i zawód uwarunkowane są nie tylko wynikami na maturze, ale własnymi umiejętnościami i predyspozycjami. Nie każdy może zostać lekarzem, prawnikiem czy psychologiem. Warto wiedzieć, czego oczekują pracodawcy, jakie umiejętności i kompetencje powinien mieć dobry fachowiec. Goście, których firmy i działalność są przykładem sukcesu na miarę światową – przekonywali, że studia to tylko początek drogi do celu, że warto sięgać głębiej, szukać atutów w samym sobie, rozwijać się w wielu dziedzinach i nie bać się podejmowania ryzyka.

Pietrasz.1Pietrasz.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tym, że spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem świadczy fakt, że wielu licealistów zostało już po jego oficjalnym zakończeniu na indywidualne rozmowy, postanawiając wykorzystać wiedzę i doświadczenie naszych gości.

Bardzo dziękujemy Państwu Pietraszkiewiczom za tę cenną lekcję przedsiębiorczości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.