Liczy się pasja, czyli przedsiębiorcy radzą

Liczy się pasja, czyli przedsiębiorcy radzą

Spotkanie z Panią Joanną Musiał-Pietraszkiewicz i Panem Jackiem Pietraszkiewiczem, właścicielami firm NavSim i Jadmar było niezwykle interesujące i inspirujące dla zgromadzonych w auli licelistów. Okazało się, że warto mieć pasje, bo właśnie one mogą być kluczem do zawodowego sukcesu. Goście starali się też przekonać, że także w Bolesławcu można zrobić karierę i mieć satysfakcjonującą pracę – jeśli się zainwestuje nie tylko w swoją edukację, ale własny rozwój.

Spotkanie było kolejnym z cyklu zawodoznawczych, które organizowane są cyklicznie w naszej szkole. Ich celem jest uświadomienie naszym uczniom, że dalsza edukacja i zawód uwarunkowane są nie tylko wynikami na maturze, ale własnymi umiejętnościami i predyspozycjami. Nie każdy może zostać lekarzem, prawnikiem czy psychologiem. Warto wiedzieć, czego oczekują pracodawcy, jakie umiejętności i kompetencje powinien mieć dobry fachowiec. Goście, których firmy i działalność są przykładem sukcesu na miarę światową – przekonywali, że studia to tylko początek drogi do celu, że warto sięgać głębiej, szukać atutów w samym sobie, rozwijać się w wielu dziedzinach i nie bać się podejmowania ryzyka.

Pietrasz.1Pietrasz.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tym, że spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem świadczy fakt, że wielu licealistów zostało już po jego oficjalnym zakończeniu na indywidualne rozmowy, postanawiając wykorzystać wiedzę i doświadczenie naszych gości.

Bardzo dziękujemy Państwu Pietraszkiewiczom za tę cenną lekcję przedsiębiorczości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023