Liczy się pasja, czyli przedsiębiorcy radzą

Liczy się pasja, czyli przedsiębiorcy radzą

Spotkanie z Panią Joanną Musiał-Pietraszkiewicz i Panem Jackiem Pietraszkiewiczem, właścicielami firm NavSim i Jadmar było niezwykle interesujące i inspirujące dla zgromadzonych w auli licelistów. Okazało się, że warto mieć pasje, bo właśnie one mogą być kluczem do zawodowego sukcesu. Goście starali się też przekonać, że także w Bolesławcu można zrobić karierę i mieć satysfakcjonującą pracę – jeśli się zainwestuje nie tylko w swoją edukację, ale własny rozwój.

Spotkanie było kolejnym z cyklu zawodoznawczych, które organizowane są cyklicznie w naszej szkole. Ich celem jest uświadomienie naszym uczniom, że dalsza edukacja i zawód uwarunkowane są nie tylko wynikami na maturze, ale własnymi umiejętnościami i predyspozycjami. Nie każdy może zostać lekarzem, prawnikiem czy psychologiem. Warto wiedzieć, czego oczekują pracodawcy, jakie umiejętności i kompetencje powinien mieć dobry fachowiec. Goście, których firmy i działalność są przykładem sukcesu na miarę światową – przekonywali, że studia to tylko początek drogi do celu, że warto sięgać głębiej, szukać atutów w samym sobie, rozwijać się w wielu dziedzinach i nie bać się podejmowania ryzyka.

Pietrasz.1Pietrasz.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tym, że spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem świadczy fakt, że wielu licealistów zostało już po jego oficjalnym zakończeniu na indywidualne rozmowy, postanawiając wykorzystać wiedzę i doświadczenie naszych gości.

Bardzo dziękujemy Państwu Pietraszkiewiczom za tę cenną lekcję przedsiębiorczości

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...