Zaczytane sówki wracają do naszej szkoły

Zaczytane sówki wracają do naszej szkoły

„Czytelnika nie można zniewalać,
Czytelnika się urzeka”
Antoine  de Saint-Exupery

Dzisiaj (24 lutego 2015) uczniowie naszej szkoły: Weronika Sobczyszyn, Agata Konkiel, Kacper Gąsiorowski i Jan Krzywdziński  wyruszyli w ramach zaczytaniakcji Zaczytani.org do szpitala powiatowego na odział pediatryczny. Czytaliśmy dzieciom bajki „Pchłę Szachrajkę” oraz „Kacpra z szuflady”. Zdecydowanie nasze pociechy wybrały bajkę o pchle. Pod koniec naszego przyjemnego spotkania, młodzież bawiła się z naszymi chorymi pociechami. Rodzice dzieci pod koniec naszego spotkania z bajkami, mieli możliwość wyboru bajek, które nasi uczniowie zebrali dla małych pacjentów.

Do półki, którą stworzyliśmy w zeszłym roku w ramach akcji, dołożyliśmy ponad 100 nowych pozycji. Między innymi książki z dedykacją dla chorych dzieci ze szpitala od autora Grzegorza Kasdepke.

szpital1

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV