Zaczytane sówki wracają do naszej szkoły

Zaczytane sówki wracają do naszej szkoły

„Czytelnika nie można zniewalać,
Czytelnika się urzeka”
Antoine  de Saint-Exupery

Dzisiaj (24 lutego 2015) uczniowie naszej szkoły: Weronika Sobczyszyn, Agata Konkiel, Kacper Gąsiorowski i Jan Krzywdziński  wyruszyli w ramach zaczytaniakcji Zaczytani.org do szpitala powiatowego na odział pediatryczny. Czytaliśmy dzieciom bajki „Pchłę Szachrajkę” oraz „Kacpra z szuflady”. Zdecydowanie nasze pociechy wybrały bajkę o pchle. Pod koniec naszego przyjemnego spotkania, młodzież bawiła się z naszymi chorymi pociechami. Rodzice dzieci pod koniec naszego spotkania z bajkami, mieli możliwość wyboru bajek, które nasi uczniowie zebrali dla małych pacjentów.

Do półki, którą stworzyliśmy w zeszłym roku w ramach akcji, dołożyliśmy ponad 100 nowych pozycji. Między innymi książki z dedykacją dla chorych dzieci ze szpitala od autora Grzegorza Kasdepke.

szpital1

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.