Zaczytane sówki wracają do naszej szkoły

Zaczytane sówki wracają do naszej szkoły

„Czytelnika nie można zniewalać,
Czytelnika się urzeka”
Antoine  de Saint-Exupery

Dzisiaj (24 lutego 2015) uczniowie naszej szkoły: Weronika Sobczyszyn, Agata Konkiel, Kacper Gąsiorowski i Jan Krzywdziński  wyruszyli w ramach zaczytaniakcji Zaczytani.org do szpitala powiatowego na odział pediatryczny. Czytaliśmy dzieciom bajki „Pchłę Szachrajkę” oraz „Kacpra z szuflady”. Zdecydowanie nasze pociechy wybrały bajkę o pchle. Pod koniec naszego przyjemnego spotkania, młodzież bawiła się z naszymi chorymi pociechami. Rodzice dzieci pod koniec naszego spotkania z bajkami, mieli możliwość wyboru bajek, które nasi uczniowie zebrali dla małych pacjentów.

Do półki, którą stworzyliśmy w zeszłym roku w ramach akcji, dołożyliśmy ponad 100 nowych pozycji. Między innymi książki z dedykacją dla chorych dzieci ze szpitala od autora Grzegorza Kasdepke.

szpital1

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023  

I miejsce drużyny szachistów!

I miejsce drużyny szachistów!

13 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. W zawodach wzięły udział cztery szkoły ponadpodstawowe, ale to  nasza okazała się najlepsza i będzie reprezentowała powiat bolesławiecki na szczeblu dolnośląskim. Naszą zwycięską drużynę stanowili: Mikołaj Olek, Milan Junak...