Kasdepke nie tylko dla dzieci

Kasdepke nie tylko dla dzieci

We wtorek 24 lutego grupa naszych licealistów uczestniczyła w spotkaniu z Panem Grzegorzem Kasdepke.

Chociaż książki Pana Grzegorza pisane są dla młodszych czytelników to dla „dużych dzieci” z naszej szkoły był to powrót do dzieciństwa. Detektyw Pozytywka – ciapowaty detektyw, który walczy kaktusem, Kacperek i Rozalka, która przez całe przedszkole biega za Grzesiem chcąc go pocałować, to niektórzy z bohaterów książek tego autora. Podczas bardzo sympatycznego spotkania autorskiego poznaliśmy bardzo dużo śmiesznych i ciekawych informacji.
Książkę Pana Grzegorza wraz ze wspaniałą dedykacją mamy w naszych zbiorach bibliotecznych. Pomimo, że autor miał na głowie kilkudziesięciu urwisów, udało nam się porozmawiać z nim chwilę i podziękować za mile spędzony czas i poniedziałkową wizytę na spotkaniu naszej grupy projektowej Czytam, więc jestem,
P.S. Podczas spotkania Pan Grzegorz zdradził nam sekret skąd się biorą dzieci. Jak się okazało nie z kapusty i to nie bociany je przynoszą, dzieci biorą się z …. internetu albo kinder jajka.

http://azartsat.pl/wiadomosci/grzegorz-kasdepke

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...