Kasdepke nie tylko dla dzieci

Kasdepke nie tylko dla dzieci

We wtorek 24 lutego grupa naszych licealistów uczestniczyła w spotkaniu z Panem Grzegorzem Kasdepke.

Chociaż książki Pana Grzegorza pisane są dla młodszych czytelników to dla „dużych dzieci” z naszej szkoły był to powrót do dzieciństwa. Detektyw Pozytywka – ciapowaty detektyw, który walczy kaktusem, Kacperek i Rozalka, która przez całe przedszkole biega za Grzesiem chcąc go pocałować, to niektórzy z bohaterów książek tego autora. Podczas bardzo sympatycznego spotkania autorskiego poznaliśmy bardzo dużo śmiesznych i ciekawych informacji.
Książkę Pana Grzegorza wraz ze wspaniałą dedykacją mamy w naszych zbiorach bibliotecznych. Pomimo, że autor miał na głowie kilkudziesięciu urwisów, udało nam się porozmawiać z nim chwilę i podziękować za mile spędzony czas i poniedziałkową wizytę na spotkaniu naszej grupy projektowej Czytam, więc jestem,
P.S. Podczas spotkania Pan Grzegorz zdradził nam sekret skąd się biorą dzieci. Jak się okazało nie z kapusty i to nie bociany je przynoszą, dzieci biorą się z …. internetu albo kinder jajka.

http://azartsat.pl/wiadomosci/grzegorz-kasdepke

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...