Jak działa pisarz – spotkanie w Piwnicy Paryskiej

Jak działa pisarz – spotkanie w Piwnicy Paryskiej

Kogo tam nie było – niech żałuje. Wspaniałą zabawę zafundowała nam grupa projektowa Czytam, więc jestem . Dzięki pomocy Pani Haliny Majewskiej udało się zorganizować niespodziankę dla wszystkich uczestników (również dla samej niespodzianki) w postaci gościa – Grzegorza Kasdepke.
paryska2W poniedziałek 23 lutego w Piwnicy Paryskiej odbyła się Kawiarnia Literacka zorganizowana przez nasz zespół projektowy Czytam, więc jestem.

Adam Gruchawka oraz Iwona Banach opowiadali o swojej twórczości, a także odpowiadali na pytania nurtujące publiczność. Odwiedził nas również wspaniały, niespodziewany gość, pisarz Grzegorz Kasdepke, który jako trzeci twórca dołączył do naszego spotkania z literaturą. Mieliśmy również okazjię wysłuchać utworów wykonywanych przez uczniów naszego liceum, w akompaniamencie Sławomira Zimniaka oraz Jakuba Wędziny. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny pochodzący z Trzebienia, śpiewający bajki Adama Gruchawki.

Jak widać na zdjęciu, frekwencja była spora i wszyscy świetnie się bawili.
Czytam, więc jestem – wcześniej zorganizowało nam spotkanie o pracy tłumacza, a teraz pisarza. Już 6 marca czeka nas spotkanie z reportażystami. Tym razem gościć będziemy w Centrum Integracji Kulturalnej. Zapraszamy !

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...