Jak działa pisarz – spotkanie w Piwnicy Paryskiej

Jak działa pisarz – spotkanie w Piwnicy Paryskiej

Kogo tam nie było – niech żałuje. Wspaniałą zabawę zafundowała nam grupa projektowa Czytam, więc jestem . Dzięki pomocy Pani Haliny Majewskiej udało się zorganizować niespodziankę dla wszystkich uczestników (również dla samej niespodzianki) w postaci gościa – Grzegorza Kasdepke.
paryska2W poniedziałek 23 lutego w Piwnicy Paryskiej odbyła się Kawiarnia Literacka zorganizowana przez nasz zespół projektowy Czytam, więc jestem.

Adam Gruchawka oraz Iwona Banach opowiadali o swojej twórczości, a także odpowiadali na pytania nurtujące publiczność. Odwiedził nas również wspaniały, niespodziewany gość, pisarz Grzegorz Kasdepke, który jako trzeci twórca dołączył do naszego spotkania z literaturą. Mieliśmy również okazjię wysłuchać utworów wykonywanych przez uczniów naszego liceum, w akompaniamencie Sławomira Zimniaka oraz Jakuba Wędziny. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny pochodzący z Trzebienia, śpiewający bajki Adama Gruchawki.

Jak widać na zdjęciu, frekwencja była spora i wszyscy świetnie się bawili.
Czytam, więc jestem – wcześniej zorganizowało nam spotkanie o pracy tłumacza, a teraz pisarza. Już 6 marca czeka nas spotkanie z reportażystami. Tym razem gościć będziemy w Centrum Integracji Kulturalnej. Zapraszamy !

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.