Żegnamy profesora Andrzeja Idzika

Żegnamy profesora Andrzeja Idzika

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 28 stycznia odszedł, po ciężkiej chorobie – Pan Andrzej Idzik.

Absolwent I LO (1976-80), stypendysta im. Heleny i Wincentego Tyrankiewiczów, od 1991 roku nauczyciel fizyki, astronomii i informatyki w naszej szkole. Wspaniały pedagog, wychowawca, współczesny „człowiek renesansu”. Jego wiedza i zainteresowania daleko wykraczały poza przedmioty, których nauczał. Potrafił z równą swadą opowiadać o zawiłościach kosmosu, prawach fizyki, ale też o historii, sztuce czy ekonomii. Dla swoich wychowanków był wzorem prawdziwego pedagoga, który nie tylko z pasją dzielił się swoją ogromną wiedzą, ale też wyzwalał w nich ciekawość świata i inspirował do własnych poszukiwań naukowych. Każdą wolną chwilę poświęcał na pracę z uczniami, dzięki czemu jego wychowankowie osiągali ogólnopolskie sukcesy naukowe w dziedzinie fizyki i techniki. Zarażał swoim poczuciem humoru i perfekcjonizmem, ale też dystansem do wielu spraw. Uczył młodych ludzi krytycznego myślenia i podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Był „człowiekiem – instytucją”, do którego każdy mógł zwrócić się o pomoc. Budził zaufanie i sprawiał, że zarówno młodzież, jak i grono pedagogiczne miało poczucie, że praca jest dla niego wielką wartością. Nawet wówczas, gdy rozpoczął swoją walkę z chorobą starał się uczestniczyć w życiu szkoły, wspierając nas swoim doświadczeniem i wiedzą.

To dla nas wszystkich ogromna strata.

Łączymy się w bólu z najbliższą rodziną

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność I Liceum Ogólnokształcącego

 

Msza pożegnalna odbędzie się 30 stycznia, o godz. 7.00 w kościele p.w. Cyryla i Metodego przy ul.Łasickiej w Bolesławcu

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek, 30 stycznia, o godzinie 13.00. na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...