Szkolne Koło Caritas -działamy dla innych

Szkolne Koło Caritas -działamy dla innych

Przypominamy kolejne akcje, w których braliśmy udział. Nasze Szkolne Koło Caritas prowadzone przez panią Martę Pankiewicz włączyło się wiele ciekawych inicjatyw, które zaowocowały konkretną pomocą.

Przed Świętami nasi licealiści, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritasu TAK POMAGAM – włączyli się w zbiórkę żywności. W trakcie akcji, w POLOmarkecie i wszystkich bolesławieckich Biedronkach, nasi wolontariusze stali przy koszach, gdzie ludzie dobrej woli mogli wrzucić żywność z długą datą ważności. Żywność ta posłużyła do przygotowania paczek dla najuboższych. Dzięki hojności mieszkańców zebrano 2,5 tony żywności, przy pakowaniu której również pomagali nasi uczniowie. Serdecznie dziękujemy bolesławieckiemu CARITAS z Bazyliki za zaproszenie nas do współpracy:)

W czasie świąt też nie leniuchowaliśmy!!! W grupie 12- osobowej wyruszyliśmy kolędować po bolesławieckich domach. Z wielką ochotą, przebrani w stroje, odgrywaliśmy jasełka ogłaszając radość z Narodzenia Zbawiciela. Udało się nam zebrać kwotę: 960 zł. i 50 euro. W tym roku zebrane datki, w całości przekazaliśmy dla naszego młodszego kolegi Jakuba Legieżyńskiego, ucznia 2 Samorządowego Gimnazjum w Bolesławcu, który choruje na białaczkę.

Kubę i jego bliskich poznaliśmy osobiście przy przekazaniu pieniędzy. Dziękujemy Im za gościnne przyjęcie i pokazanie hartu ducha w walce z chorobą.

IMG_20141225_160432

W jasełkowe role wcielili się: św. Józef – Artur Wacyk (Ie); Maryja- Eliza Siudak (Ic); Anioł I- Weronika Kata (Ic); Anioł II-Patrycja Boluk (Ic); Trzej Królowie- Łukasz Kościelny (Ib), Ola Pelczar (Ie)/gościnnie za chorą Olę Kamila Dudek/, Agata Rompała (Ic); Pasterze: Ewelina Opas (Ic) i Lila Scelina (Ic); Herod -Karolina Domańska(Ib): Diabeł- Darek Gołębiewski (Ib); śmierć- Marta Pankiewicz:)

Marta Pankiewicz i Szkolne Koło Caritas

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Sukcesy w lekkiej atletyce

Sukcesy w lekkiej atletyce

26 września w Oleśnicy odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział obie reprezentacje naszej szkoły. Bardzo duża liczba szkół, która zgłosiła się do zawodów (25 ekip żeńskich i 27 męskich) podniosła poziom rywalizacji, ale również spowodowała...

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Klasy IV a i IV c na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

We Wrocławiu rozpoczął się XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Nauka porusza". I choć nasza, regionalna edycja dopiero za miesiąc, to tradycyjnie wybraliśmy się do stolicy Dolnego Śląska po potężny łyk wiedzy. 18 września klasa IV a wraz z wychowawczynią...

O wodzie, która jest źródłem życia

O wodzie, która jest źródłem życia

Woda, źródło życia, czy zastanawiamy się, skąd się bierze, kiedy odkręcamy kran, czy myślimy, że jest nigdy nam jej nie zabraknie, czy wiemy, jak ją użytkować, żeby wystarczyła dla przyszłych pokoleń? 15 września klasa IIc wraz z paniami: Karoliną Jarząbek i Barbarą Jusypenko miała kilkugodzinne...