Szkolne Koło Caritas -działamy dla innych

Szkolne Koło Caritas -działamy dla innych

Przypominamy kolejne akcje, w których braliśmy udział. Nasze Szkolne Koło Caritas prowadzone przez panią Martę Pankiewicz włączyło się wiele ciekawych inicjatyw, które zaowocowały konkretną pomocą.

Przed Świętami nasi licealiści, w ramach ogólnopolskiej akcji Caritasu TAK POMAGAM – włączyli się w zbiórkę żywności. W trakcie akcji, w POLOmarkecie i wszystkich bolesławieckich Biedronkach, nasi wolontariusze stali przy koszach, gdzie ludzie dobrej woli mogli wrzucić żywność z długą datą ważności. Żywność ta posłużyła do przygotowania paczek dla najuboższych. Dzięki hojności mieszkańców zebrano 2,5 tony żywności, przy pakowaniu której również pomagali nasi uczniowie. Serdecznie dziękujemy bolesławieckiemu CARITAS z Bazyliki za zaproszenie nas do współpracy:)

W czasie świąt też nie leniuchowaliśmy!!! W grupie 12- osobowej wyruszyliśmy kolędować po bolesławieckich domach. Z wielką ochotą, przebrani w stroje, odgrywaliśmy jasełka ogłaszając radość z Narodzenia Zbawiciela. Udało się nam zebrać kwotę: 960 zł. i 50 euro. W tym roku zebrane datki, w całości przekazaliśmy dla naszego młodszego kolegi Jakuba Legieżyńskiego, ucznia 2 Samorządowego Gimnazjum w Bolesławcu, który choruje na białaczkę.

Kubę i jego bliskich poznaliśmy osobiście przy przekazaniu pieniędzy. Dziękujemy Im za gościnne przyjęcie i pokazanie hartu ducha w walce z chorobą.

IMG_20141225_160432

W jasełkowe role wcielili się: św. Józef – Artur Wacyk (Ie); Maryja- Eliza Siudak (Ic); Anioł I- Weronika Kata (Ic); Anioł II-Patrycja Boluk (Ic); Trzej Królowie- Łukasz Kościelny (Ib), Ola Pelczar (Ie)/gościnnie za chorą Olę Kamila Dudek/, Agata Rompała (Ic); Pasterze: Ewelina Opas (Ic) i Lila Scelina (Ic); Herod -Karolina Domańska(Ib): Diabeł- Darek Gołębiewski (Ib); śmierć- Marta Pankiewicz:)

Marta Pankiewicz i Szkolne Koło Caritas

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...