Wiele kultur w jednym miejscu, czyli nasz Dzień Języków Obcych

Wiele kultur w jednym miejscu, czyli nasz Dzień Języków Obcych

Tegoroczna impreza przejdzie do historii z kilku powodów. A mianowicie – po raz pierwszy to święto odbyło się w grudniu, a nie w listopadzie. Jednak niewątpliwie ważniejszym powodem jest to iż, w tym roku klasy zamiast przedstawiać poszczególne kraje, zaprezentowały regiony. Po wtóre, po raz pierwszy odbył się konkurs pt. „Co to za książka” zorganizowany przez nowo powstałą grupę teatralną nad którą pieczę sprawuje pani Irmina Nowak.

DJO 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mogłoby się wydawać, iż przygotowanie stoisk z regionami zamiast z całymi krajami ograniczy kreatywność naszych podopiecznych. Ale nic bardziej mylnego! Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i byliśmy niejednokrotnie zaskakiwani ich pomysłowością. Na korytarzach unosiły się cudowne zapachy tradycyjnych potraw z poszczególnych miejsc, a w tle słychać było kojącą muzykę.

Trzeba przyznać, iż organizacja tego przedsięwzięcia stała na wysokim poziomie – za co szczególne podziękowania należą się wszystkim uczniom, wychowawcom, oraz nauczycielom – organizatorom konkursów.

Jesteśmy niezwykle radzi, że w tym roku odwiedziły nas ponownie gimnazja, które oczarowały swoimi stoiskami a mianowicie Zespół Szkół Zakonu Pijarów prezentujący Bawarię, Gimnazjum Samorządowe nr 2 przedstawiający Podhale oraz Gimnazjum z Gromadki ze stanem Hawaje. Tradycyjnie już w naszym święcie uczestniczą klasy I Prywatnego Gimnazjum, które prezentowały Alaskę, Morawy oraz Kalifornię.

Nie zapomnieliśmy o nagrodach, które zachwyciły niejednego, a naszymi fundatorami byli Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski oraz Księgarnia Columbus z Wrocławia. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wreszcie nadszedł moment na najważniejsze, czyli ogłoszenie zwycięzców w kategorii na najlepsze stoisko. Nasze Jury dokonało wieloaspektowej oceny i wyłoniło zwycięzców.

1. 2a – Kraj Basków

2. 1a – Prowansja

3. 2e – Sycylia

Uczniowie tak zaciekle walczyli o podium, że Jury nie mogło się oprzeć wyróżnieniu dla klasy 1c (Teksas) oraz 2c (Katalonia).

W ramach naszego święta odbyły się również konkursy indywidualne. Poniżej prezentujemy wyniki i wszystkim serdecznie gratulujemy.

Konkurs pięknej wymowy w języku angielskim:

1. Wacyk Artur 1e

2. Osak Dominika 1e

2. Biryło Izabela 1e

4. Maczkowiak Monika 3d

 

Konkurs Wiedzy o Włoszech:

1. Molenda Rafał 3b

2. Stachów Mateusz 2c

2. Mikłaszewska Kamila 2e

 

Konkurs „Co to za książka”

1. Woźnica Zuzanna 1b

2. Baran Eryka 2e

2. Konkiel Edyta 1b

 

Konkurs Wiedzy o Hiszpanii

1. Molenda Rafał 3b

2. Sobczyszyn Weronika 1b

3. Świątkowska Adriana 3e

 

Konkurs Wiedzy Krajach Frankofońskich

1. Górecki Radosław 3a

2. Molenda Rafał 3b

2. Chudzik Martyna 3b

 

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

1. Piela Wiktor 2a

2. Czyżewska Ilona 1a

3. Filistyński Piotr 1a

Oczywiście zwieńczeniem tego dnia był VII Koncert „Lingua et musica”, który zgromadził w auli liczną publiczność. Było zabawnie, wzruszająco, pięknie, a co najważniejsze – wielokulturowo !

 

DJO 2 na stronę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale o samym koncercie w następnej wiadomości.

Widzimy się za rok na DJO!

Wielkie podziękowania dla Pana Damiana Dziedziula za koordynację DJO i Pani Agaty Kozickiej za organizację Koncertu „Lingua et musica”

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Oferta dla Kandydatek i Kandydatów do I LO

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 28 maja w godz. 9.00 - 13.30. Będzie to okazja do zapoznania się ze szkołą, ofertą na rok 2024/25 oraz uczestniczenia w spotkaniach z młodzieżą licealną i nauczycielami.  Uczestnictwo w Dniu Otwartym należy zgłosić do swojej...

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Dar od Absolwentów rocznika 1972

Z ogromnym wzruszeniem otrzymaliśmy tę niezwykle sympatyczną wiadomość od rocznika absolwentów 1972, który kolejny raz postanowił nie tylko się spotkać, ale także wesprzeć finansowo fundusz stypendialny. Pięknie dziękujemy za pamięć o szkole oraz dbałość o jej dalszy rozwój. Oto jej...

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

Pola i Pola w Ogólnopolskim Finale Konkursu Recytatorskiego

W sobotę, 11 maja, w Pieszycach k/Dzierżoniowa odbyły się eliminacje wojewódzkie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To zdecydowanie był dzień obu naszych licealistek, Apolonii Pohl i Poli Pełki. Ich występy zachwyciły jurorów i dały im kwalifikację do finału ogólnopolskiego. W...