Europejski Dzień Prawnika

Europejski Dzień Prawnika

news10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień  Praw Człowieka. Tego dnia – po raz pierwszy – obchodzony będzie Europejski Dzień Prawnika, ustanowiony przez  Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Organizowany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Celem  jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości oraz propagowanie zawodu prawnika, jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce uczestniczą w obchodach samorządy adwokatów i radców prawnych oraz resort edukacji w postaci projektu edukacyjnego. Podczas lekcji projektowych poruszona ma zostać problematyka praw i obowiązków uczniów oraz sposobów ochrony tych praw, a także kwestie związanie z ochroną danych osobowych i wizerunku w Internecie, czyli np. dopuszczalności umieszczania zdjęć na portalach społecznościowych. Przybliżona ma zostać także specyfika i rola zawodów prawniczych. W naszej szkole lekcja prawa została poprowadzona przez radców prawnych. Aspekty prawne poruszyli absolwenci naszego liceum – Radcy Prawni: Pani Barbara Kleśta i Pan Grzegorz Korczak .

Równocześnie kontynuujemy nasze cykl spotkań z preorientacji zawodowej z absolwentami I LO.

Wszyscy obecni na spotkaniu dziękują Pani Barbarze Kleście i Panu Grzegorzowi Korczakowi za sympatyczne i niezwykle interesujące przedstawienie pracy prawnika.

WP_20141210_004

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Dzień Francuski – czyli „Chapeaux bas”

Dzień Francuski - czyli "Chapeaux bas"

Czapki z głów dla organizatorów tegorocznego Dnia francuskiego, czyli dla naszego I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego i Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu. Przedstawicielki dwu zaprzyjaźnionych placówek oświatowych przygotowały z tej okazji w naszej szkole...

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Jakub Korzeniewicz w międzynarodowym etapie Olimpiady Lingwistyki Matematycznej!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się  Jakub Korzeniewicz z klasy IVa, który został laureatem VII miejsca w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej we Wrocławiu, tym samym zakwalifikował się do etapu międzynarodowego i będzie reprezentował Polskę, tym razem w stolicy Brazylii...

Książki za „Złotówkę”

Książki za "Złotówkę"

W dniach 07.04 - 19.04. w I LO odbywa się kiermasz książek używanych, pochodzących ze zbiorów szkolnej biblioteki. Prawie siedem tysięcy egzemplarzy czeka na nowe życie. Zapraszamy wszystkich, którzy za symboliczną złotówkę pragną kupić książkę popularnonaukową lub dzieło literatury pięknej, tym...