Europejski Dzień Prawnika

Europejski Dzień Prawnika

news10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień  Praw Człowieka. Tego dnia – po raz pierwszy – obchodzony będzie Europejski Dzień Prawnika, ustanowiony przez  Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Organizowany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Celem  jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości oraz propagowanie zawodu prawnika, jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce uczestniczą w obchodach samorządy adwokatów i radców prawnych oraz resort edukacji w postaci projektu edukacyjnego. Podczas lekcji projektowych poruszona ma zostać problematyka praw i obowiązków uczniów oraz sposobów ochrony tych praw, a także kwestie związanie z ochroną danych osobowych i wizerunku w Internecie, czyli np. dopuszczalności umieszczania zdjęć na portalach społecznościowych. Przybliżona ma zostać także specyfika i rola zawodów prawniczych. W naszej szkole lekcja prawa została poprowadzona przez radców prawnych. Aspekty prawne poruszyli absolwenci naszego liceum – Radcy Prawni: Pani Barbara Kleśta i Pan Grzegorz Korczak .

Równocześnie kontynuujemy nasze cykl spotkań z preorientacji zawodowej z absolwentami I LO.

Wszyscy obecni na spotkaniu dziękują Pani Barbarze Kleście i Panu Grzegorzowi Korczakowi za sympatyczne i niezwykle interesujące przedstawienie pracy prawnika.

WP_20141210_004

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Wyniki rekrutacji do klas I. Gratulujemy i witamy!

Poniżej publikujemy listy zakwalifikowanych do klas I w roku szkolnym 2024/25. Bardzo prosimy o stawienie się w szkole z oryginałami dokumentów (świadectwo i wynik egzaminu ósmoklasisty) - celem potwierdzenia woli uczenia się w I LO. Listy zakwalifikowanych do poszczególnych klas: I...

100% – to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% - to świetny wynik naszych Maturzystów! Gratulujemy i dziękujemy!

100% naszych tegorocznych Maturzystów zdało egzamin maturalny! Wynik ten należy do 124 licealistek i licealistów z 4 klas czwartych, którzy w maju przystąpili do egzaminu dojrzałości. Statystycznie każdy, oprócz przedmiotów obowiązkowych, wybierał po 3 przedmioty rozszerzone, kierując się...

Piękny koniec roku i początek wakacji!

Piękny koniec roku i początek wakacji!

W wakacyjno-letnich nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024. Zaliczyć możemy go do udanych z wielu powodów. Zrealizowaliśmy to, co zaplanowaliśmy, a nawet więcej. Odnieśliśmy wiele sukcesów, tych indywidualnych i tych zespołowych. Jako szkoła mamy wiele powodów do radości i dumy, co...