Europejski Dzień Prawnika

Europejski Dzień Prawnika

news10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień  Praw Człowieka. Tego dnia – po raz pierwszy – obchodzony będzie Europejski Dzień Prawnika, ustanowiony przez  Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Organizowany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Celem  jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości oraz propagowanie zawodu prawnika, jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce uczestniczą w obchodach samorządy adwokatów i radców prawnych oraz resort edukacji w postaci projektu edukacyjnego. Podczas lekcji projektowych poruszona ma zostać problematyka praw i obowiązków uczniów oraz sposobów ochrony tych praw, a także kwestie związanie z ochroną danych osobowych i wizerunku w Internecie, czyli np. dopuszczalności umieszczania zdjęć na portalach społecznościowych. Przybliżona ma zostać także specyfika i rola zawodów prawniczych. W naszej szkole lekcja prawa została poprowadzona przez radców prawnych. Aspekty prawne poruszyli absolwenci naszego liceum – Radcy Prawni: Pani Barbara Kleśta i Pan Grzegorz Korczak .

Równocześnie kontynuujemy nasze cykl spotkań z preorientacji zawodowej z absolwentami I LO.

Wszyscy obecni na spotkaniu dziękują Pani Barbarze Kleście i Panu Grzegorzowi Korczakowi za sympatyczne i niezwykle interesujące przedstawienie pracy prawnika.

WP_20141210_004

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.