Europejski Dzień Prawnika

Europejski Dzień Prawnika

news10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień  Praw Człowieka. Tego dnia – po raz pierwszy – obchodzony będzie Europejski Dzień Prawnika, ustanowiony przez  Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Organizowany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Celem  jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości oraz propagowanie zawodu prawnika, jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. W Polsce uczestniczą w obchodach samorządy adwokatów i radców prawnych oraz resort edukacji w postaci projektu edukacyjnego. Podczas lekcji projektowych poruszona ma zostać problematyka praw i obowiązków uczniów oraz sposobów ochrony tych praw, a także kwestie związanie z ochroną danych osobowych i wizerunku w Internecie, czyli np. dopuszczalności umieszczania zdjęć na portalach społecznościowych. Przybliżona ma zostać także specyfika i rola zawodów prawniczych. W naszej szkole lekcja prawa została poprowadzona przez radców prawnych. Aspekty prawne poruszyli absolwenci naszego liceum – Radcy Prawni: Pani Barbara Kleśta i Pan Grzegorz Korczak .

Równocześnie kontynuujemy nasze cykl spotkań z preorientacji zawodowej z absolwentami I LO.

Wszyscy obecni na spotkaniu dziękują Pani Barbarze Kleście i Panu Grzegorzowi Korczakowi za sympatyczne i niezwykle interesujące przedstawienie pracy prawnika.

WP_20141210_004

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Warsztaty ze stempelkami

Warsztaty ze stempelkami

Klasy pierwsze mają niecodzienną okazję do poznania nie tylko ceramicznej tradycji Bolesławca, ale także samodzielnego zdobienia naczyń. Dzięki zajęciom w nowo otwartym Muzeum  Dawnych Technik Garncarskich, które powstało przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu licealistki i licealiści mogli poznać...

Wirtualna podróż historyczna

Wirtualna podróż historyczna

W piątek, 24 listopada mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji historii, a to za sprawą projektu  "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji". W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4, która w ten dzień zamieniła się w przestrzeń do "podróży w czasie", mogliśmy za...

Dzień Otwarty dla Rodziców – 16 listopada

Dzień Otwarty dla Rodziców - 16 listopada

Szanowni Państwo, zgodnie z terminarzem na rok szkolny 2023-24 - 16 listopada od godz. 17.00 - zapraszamy na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami. Poniżej miejsca, w których czekać na Państwa będą nauczyciele. Dzień Otwarty listopad 2023