„Książki naszych marzeń”

„Książki naszych marzeń”

 

Ministerstwa Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs „Książki naszych marzeń” mający na celu popularyzację czytelnictwa. Zachęca do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów, czyli to co już wcześniej robiła nasza wspaniała grupa „Czytam, więc jestem”.

 

Zasady są proste.

 

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

 

Wystarczy, że uczniowie przygotują krótki film (do 120 sekund), w którym przekonają komisję konkursową, że to właśnie nasza szkoła powinna wygrać. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

 

Aby zebrać listę książek, które chcemy wygrać przygotowaliśmy ankietę. Wystarczy ją wypełnić, aby mieć wpływ na wybrane książki.

http://www.ankietka.pl/ankieta/165969/ksiazki-naszych-marzen.html

 

ankietka

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.