Bawiliśmy się na 15. urodzinach naszej Hali Sportowej

Bawiliśmy się na 15. urodzinach naszej Hali Sportowej

W tym roku szkolny Dzień Sportu, który zazwyczaj odbywa się w czerwcu – został przeniesiony na 11 października. Powód ? Właśnie wtedy, 15 lat temu uroczyście oddano do użytku naszą Halę Sportową.

Te wydarzenia przypomina wystawa, która znajduje się na parterze szkoły. Są tam także archiwalne zdjęcia dokumentujące ruch sportowy w naszym liceum oraz sylwetki nauczycieli wychowania fizycznego. Uważny obserwator znajdzie wśród nich nie tylko znajome twarze, ale także rozpozna obecną aulę, która kiedyś służyła jako sala sportowa.

15.Urodziny Hali wykorzystaliśmy do integracji i wspólnej zabawy, na którą złożyło się 15 różnych atrakcji (choć później okazało się, że było ich więcej, bo niektóre miały charakter spontaniczny). Zgodnie z planem ćwiczyliśmy pod okiem Mistrzów : Ewy Ochockiej i Kacpra Olszewskiego, tańczyliśmy w rytm Zumby – zachęceni przez grupę pod wodzą Natalii Olesińskiej i Ani Zając. Oglądaliśmy pokazy walk w wykonaniu Bartka Kuli i Michała Pałki, a później pokaz żonglerki Jakuba Wędziny. Na sali lustrzanej odbywały się warsztaty taneczne: tanga – poprowadzone przez Panią Małgorzatę Piotrów wraz z mężem oraz  tańca nowoczesnego pod okiem Klaudii Niziałek. Nasza absolwentka – Ola Jancelewicz zatańczyła taniec orientalny. Były klasowe rozgrywki na wesoło (wyścigi, przeciąganie liny). Można było także popisać się orientacją w „Grze ulicznej” przygotowanej przez Panią Barbarę Opar. Duża grupa wraz z Panią Irminą Nowak i Panem Leszkiem Idzikowskim opuściła nas już po godzinie, bo wyruszyła w trasę rajdu rowerowego (pokonali o 25 km więcej niż zaplanowana 15) !

h14 h19h30

h5

h3

Wybieraliśmy szkolnego mistrza pompek, a Nauczyciele mogli się zmierzyć w quizie o wiedzy o sporcie w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przeprowadził karkołomną konkurencję z wyławianiem jabłek z wody oraz ogłosił  konkurs na „Selfie z Halą Sportową”. Przez całą imprezę pilnowaliśmy „maratonu” na rowerku stacjonarnym. Hitem dnia okazał się odtańczony wielokrotnie  „taniec belgijski”.

O nadwyrężone siły w trakcie atrakcji dbał nasz punkt żywieniowy zorganizowany przez Panią Karolinę Jarząbek, w którym piętrzyła się niezliczona ilość kalorii (ciasta i tosty) przygotowanych przez uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i organizację 15. Urodzin Hali Sportowej, ale w szczególności:

nauczycielom : Barbarze Sobczyszyn, Marcinowi Sobczyszynowi i Piotrowi Matusiakowi, Małgorzacie Piotrów (wraz z mężem – Panem Andrzejem), Barbarze Opar, Karolinie Jarząbek, Irminie Nowak, Leszkowi Idzikowskiemu, Dorocie Chrzanowskiej – Florków (za przygotowanie okolicznościowej wystawy na parterze szkoły) oraz Pawłowi Niemcowi (za zarażenie nas „belgijskim tańcem”)

uczniom :

Piotrowi Rajczakowskiemu (prowadzenie imprezy), Marcie Stefanowskiej (za pomoc w organizacji), Ewie Ochockiej i Kacprowi Olszewskiemu, Natalii Olesińskiej i Ani Zając i świetnej grupie tancerek, Bartkowi Kuli, Michałowi Pałce, Kubie Wędzinie, Klaudii Niziałek, Oli Jancelewicz, Wojtkowi Jaskotowi i Oskarowi Gielertowi (za nagłośnienie), Marcelinie Walendze (za obsługę fotograficzną), Samorządowi Uczniowskiemu oraz grupie dbającej o aprowizację (bar ze słodkościami)

 

obszerny materiał zdjęciowy na facebooku szkoły

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV