„Na podbój Włoch”, czyli nasza rewizyta w Aoście

„Na podbój Włoch”, czyli nasza rewizyta w Aoście

Minęło już pół roku od kiedy mieliśmy przyjemność gościć, w naszych domach, przyjaciół z Włoch. Czas na rewizytę!

17 września wyjeżdżamy (a właściwie wylatujemy) do Doliny Aosty, by ponownie spotkać się z naszymi rówieśnikami. Będziemy mogli uczęszczać razem z nimi na lekcje do Liceo Scientifico S. Bernard i na własne oczy przekonać się, jak wygląda edukacja za granicą. Oprócz tego na pewno zwiedzimy zabytkowe miasto, w którym gościć nas będą nasi włoscy przyjaciele wraz ze swoimi rodzinami.

Wizyta w Polsce zakończyła się dużym sukcesem – Włosi byli wyjątkowo zadowoleni, oczarowani naszym krajem i ludźmi, których tutaj poznali. Dlatego też zadbali o to, byśmy czuli się podobnie kończąc wymianę 23.09 i zaplanowali dla nas wiele wyjątkowych atrakcji. Będziemy mieli okazje zwiedzać min. Muzeum Alp w Cogne, wjechać kolejką górską na wysokość 4000m n.p.m., aby podziwiać najwyższą górę Europy – Mont Blanc oraz zobaczyć Turyn wraz z Muzeum i Stadionem Juventusu. Oprócz zaplanowanych atrakcji na pewno świetnie spędzimy czas wolny od wszelakich zajęć, poznając się nawzajem jeszcze lepiej, próbując znakomitej włoskiej kuchni i kosztując prawdziwego, włoskiego życia.

Do Włoch zabieramy nie tylko dobre humory, ale także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu i Urząd Miasta Bolesławiec.

W rodzinnej wymianie weźmie udział 13 uczniów naszej szkoły, którzy gościli młodzież z Włoch w marcu b.r. Towarzyszyć im będą – pan Dyrektor Cezary Czernatowicz, pani Jolanta Kawula oraz oczywiście pani Barbara Jusypenko – koordynatorka programu wymiany.

rewi.2

Foto : Dawid Meier

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.