Nasi ekolodzy będą szkolić innych

Nasi ekolodzy będą szkolić innych

Nasi licealiści, działający w Szkolny Kółku Ekologicznym w ramach projektu „Bartnicy Borów Dolnośląskich” realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Trek”  będą w tym tygodniu prowadzić zajęcia warsztatowe dla młodszych kolegów i koleżanek z  klas III i IV szkół podstawowych.

Jest to kolejny etap projektu, który rozpoczął się warsztatami pszczelarskimi 30 maja w Luboszowie.Teraz grupa licealistów szkolić będzie uczniów z 6 szkół podstawowych z miasta i okolic. Ich zadaniem będzie uświadamianie młodszym koleżankom i kolegom roli i znaczenia pszczół dla środowiska, szczególnie przełamywanie pewnych barier i lęków, które związane są z postrzeganiem tych pożytecznych owadów przez ludzi.

W projekcie zaangażowani są licealiści: Natalia Pirożek, Karolina Tesarska, Agnieszka Koryluk, Radek Górecki i Karol Lisiecki. Koordynatorem z ramienia szkoły jest Kamila Popek, a nad działaniami Grupy Ekologów czuwa pani Karolina Jarząbek.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.