Humaniści na wakacjach, czyli konkurs na recenzję

Spektaklem „Dziady” w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Polskim we Wrocławiu nasza Szkolna Grupa Teatromanów zakończyła w tym roku szkolnym cykl spotkań z teatrem. Ta interesująca i głośna już adaptacja dzieła Mickiewicza spotkała się z niezwykle przychylnymi recenzjami licealistów. Przyznać trzeba, że czterogodzinny spektakl zauroczył nas nie tylko pomysłami scenograficznymi i nowatorską konwencją, ale przede wszystkim siłą tekstu dramatu i, co podkreślali wszyscy – doskonałymi rolami aktorskimi. „Dziady” okazały się największym wydarzeniem tegorocznych spotkań z teatrem.

Planujemy już kolejne wyjazdy i warsztaty teatralne, nie tylko dla grupy naszych teatromanów czy aktorów szkolnego teatru „Bomba”, ale zachęcamy wszystkich. Sezon zapowiada się ciekawie, a te artystyczne doświadczenia z pewnością przydadzą się w kolejnych Spotkaniach Humanistów Towarzystwa Szkół Twórczych, w których co roku z sukcesem bierzemy udział.

W związku z tym ogłaszamy „wakacyjny” konkurs na najciekawszą recenzję sztuki teatralnej, filmu, wystawy, koncertu czy innego wydarzenia artystycznego, w którym weźmiecie udział w trakcie letniej przerwy.

Na prace będziemy czekać do 30 września. Szczegóły już wkrótce !

 

 

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.  

Matura ustna – język polski! Harmonogram po aktualizacji

Matura ustna - język polski! Harmonogram po aktualizacji

Prosimy o zapoznanie się z aktualnym harmonogramem egzaminów ustnych z języka polskiego. Wszystkie egzaminy odbywają się w klasie 302. Przypominamy, że na rozpoczęcie egzaminu (odpowiednio o godz. 8.45 i 12.45) stawiają się wszyscy -  celem zapoznania się z procedurami i...