Szkolne Koło Turystyczne na szlaku

Szkolne Koło Turystyczne na szlaku

25 kwietnia, z samego rana, grupa naszego otwartego Szkolnego Koła Turystycznego pod opieką pani Bogny Łasicy wyruszyła na całodniową wycieczkę. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawym przedsięwzięciu – rajdzie „3 dni- 3 kraje- 3 wędrówki”. Przedsięwzięcie to od wielu lat organizowane jest na pograniczu polsko-czesko-niemieckim. Przez 3 dni, w każdym z krajów odbywa się cykl pieszych wędrówek pasjonatów łużyckich ziem. Wybraliśmy 25 kilometrową trasę, wiodącą z Leśnej do Lubania. Jak się okazało- była ona bardzo łatwa i na przyszły rok zapowiedzieliśmy udział w maratonie, co to dla nas!

8

Każdy otrzymał mapę i, poruszając się specjalnie dla nas oznakowaną trasą, przemierzaliśmy lubańską ziemię, ciesząc się idealną pogodą i ciekawymi widokami- na przykład zapory leśniańskiej. Po południu dotarliśmy do Lubania, gdzie otrzymaliśmy upragnioną, ostatnią pieczątkę kontrolną „meta”. Po krótkiej drodze pociągiem i ekspresowej przesiadce w Węglińcu byliśmy już w domu.

Jednocześnie zapowiadamy, że to nie koniec na ten rok!
Niedługo odbędzie się kolejny już Nocny Rajd na Grodziec. Nocą z 13/14 czerwca, przy świetle samych latarek, zdobędziemy górę zamkową, gdzie czekać będzie na nas ognisko, otwarte sale zamkowe, tarasy widokowe i mnóstwo wolnego czasu… Zapraszamy, niezapomniane wrażenia gwarantowane.
Sławek Gortych, kl. I c

 

więcej zdjęć na Facebooku szkoły

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.