Żegnajcie Licealiści, witajcie Absolwenci!

Żegnajcie Licealiści, witajcie Absolwenci!

Były podziękowania, kwiaty, ciepłe i wzruszające słowa pożegnania i życzenia. Uroczystość zakończenia nauki klas III – najważniejsza chwila w życiu szkoły- miała godną oprawę i szczególnych gości. Trzecioklasistom towarzyszyli najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, a ich pożegnanie odbyło się przy udziale Marszałka Województwa Dolnośląskiego – pana Cezarego Przybylskiego, Starosty Bolesławieckiego – pana Dariusza Kwaśniewskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – pana Jarosława Molendy. Licealiści wysłuchali wiele życzeń i refleksji, były słowa otuchy i wsparcia, ale także podsumowania ich licealnej edukacji.

W tym roku 23 uczniów otrzymało z rąk Dyrektora Cezarego Czernatowicza, Marszałka Przybylskiego i Starosty Kwaśniewskiego świadectwa z wyróżnieniem.

Najwyższą średnią w szkole – 5,19- uzyskali ex equo : Marta Burniak z klasy III d i Krzysztof Kozicki z klasy III a.

Do grona wyróżnionych należą także:

– z klasy III a – Eliza Bandrów, Wojciech Kus, Monika Mankiewicz, Magdalena Marut, Paula Moskalewicz, Iwona Rybacka, Mateusz Wilk i Michał Zalewski

– z klasy III b – Angelika Turecka i Magdalena Żeleźnik

– z klasy III c – Karolina Borowska, Paweł Kośliński, Marcin Sojka i Katarzyna Szylin

–  z klasy III d – Katarzyna Andrusieczko, Rafał Jakuczek

– z klasy III e – Karolina Bauer i Justyna Kondela

– z klasy III f – Emilia Kołodziej, Natalia Czachara i Natalia Rudek

Rafał Jakuczek za 100 % frekwencję w trakcie 3 lat nauki został nagrodzony czekiem na kwotę 150 zł, za który będzie mógł opłacić bilet komunikacji miejskiej w mieście, w którym podejmie studia!

Licealistom odbierającym świadectwa z wyróżnieniem towarzyszyli rodzice, którym wręczano Listy Gratulacyjne.

W tym roku po raz pierwszy Rada Pedagogiczna postanowiła wyróżnić uczniów, którzy szczególnie zasłużyli się w pracy na rzecz szkoły, dzieląc się swoim talentem i pasją. Ustanowione specjalne honorowe nagrody zwane „Władkami” ( od imienia Patrona Szkoły) otrzymali : Joanna Pawłowicz z klasy III a, Bogusław Kalita z klasy III d i Tomasz Celmer z klasy III c.

Nagrodę za działalność na rzecz biblioteki szkolnej oraz wolontariat otrzymał Maciej Nizioł z klasy III a.

Wyróżniono także dużą grupę sportowców, którzy przez 3 lata reprezentowali naszą szkołę w zawodach i rozgrywkach sportowych. Po raz ostatni Puchar Dyrektora Szkoły za zwycięstwo w szkolnej lidze koszykówki trafił do drużyny z klasy III a.

Podziękowania i nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymała liczna grupa trzecioklasistów. Uhonorowani zostali także uczniowie zaangażowani w międzynarodowy projekt „Comenius”.

Ceremonia wręczenia świadectw ukończenia szkoły odbyła się tradycyjnie na scenie, na którą po raz ostatni zapraszali wychowawcy klas: pani Maria i Andrzej Idzikowie (kl. III a), pani Alicja Kozioł (kl III b),  pani Anna Tarnachowicz (kl. III c), pan Sławomir Zimniak (kl. III d), pani Barbara Opar (kl. III e), pan Piotr Matusiak (kl, III f). 

Odbyło się także ślubowanie nowo wybranego Pocztu Sztandarowego Szkoły oraz ślubowanie trzecioklasistów.

Życzenia i ciepłe słowa kierowali do maturzystów – pani Alicja Kozioł oraz Marta Werens i Bartosz Jusypenko w imieniu SU, zaś w imieniu tegorocznych trzecioklasistów głos zabrali – Katarzyna Szylin i Krzysztof Kozicki.

W trakcie uroczystości można było usłyszeć wiele dedykacji muzycznych w wykonaniu uczniów klas młodszych oraz tegorocznych maturzystów. Całość humorystycznym i wzruszającym akcentem zamknął Aleksander Kinach z klasy III a, który wygłosił autorski wiersz poświęcony szkole i edukacji.

Uroczystość, która w tradycji szkoły zajmuje najważniejsze miejsce przygotowała klasa I a pod opieką pani Małgorzaty Piotrów.

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Gotowi na przyszłość?

Gotowi na przyszłość?

W czasie warsztatów, które odbyły się w naszej szkole 27 maja oraz 3 i 4 czerwca w ramach lokalnych aktywności związanych z realizacją projektu „NEXT - young NEET's shaping expectations for the future of Europe" młodzież z klas III analizowała zarówno wyzwania, z jakimi przyjdzie jej się wkrótce...

Orientalistki wybiegały srebro!

Orientalistki wybiegały srebro!

W poniedziałek, 10.06.2024 na terenie strzelnicy Wojskowego Klubu Sportowego „ Śląsk” we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Biegu na Orientację. Nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Hetnar, Martyna i Maja Nikołajuk wywalczyły drużynowo srebrny medal i tytuł Vicemistrzyń Dolnego...

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

Podręczniki na rok szkolny 2024/2025

KLASA I Wykaz podręczników dla klas I KLASA II Wykaz podręczników dla klas II KLASA III Wykaz podręczników do klasy III KLASA IV Wykaz podręczników dla klas IV