Warsztaty z Uniwersytetem

Warsztaty z Uniwersytetem

Dnia 28 marca uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami naukowymi  Uniwersytetu Zielonogórskiego. Była to okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą uczelni , ale możliwość wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych z następujących kierunków: fizyka medyczna, prawo, polityka publiczna, pedagogika.Każdy uczeń mógł wybrać interesującą go specjalizację i kierunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani dr Lidii Najder – Kozdrowskiej, pani dr Julii Gierałtowicz, pani dr Ewie Nowickiej i panu dr Łukaszowi Młyńczykowi za przeprowadzenie zajęć.

Spotkania o charakterze warsztatowym odbywają się cyklicznie w naszej szkole (praktycznie raz w miesiącu).  Ich ideą jest przybliżenie uczniom różnorodnej oferty studiów wyższych, ale także pomoc w ukierunkowaniu i wybraniu dalszej edukacji, zgodnej w ich zainteresowaniami.

Koordynatorem i organizatorem tych spotkań jest pedagog szkolny – pani Barbara Pasierbiewicz.

zdjęcia – https://www.facebook.com/Uniwersytet.Zielonogorski/photos_stream

warsztaty Zil. Góra1

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

Historyczna wycieczka po angielsku

Historyczna wycieczka po angielsku

25 maja zakończyliśmy kolejny interdyscyplinarny projekt w języku angielskim w ramach cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizowanego od lat przez p. Leszka Idzikowskiego. Interdyscyplinarny projekt łączy w sobie komunikację w języku angielskim oraz treści związane z historią, kulturą...

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Igor Szerszunowicz w finale Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka

Po raz kolejny Igor Szerszunowicz, uczeń klasy III a ponownie może pochwalić się ogromnym sukcesem. Został zakwalifikowany do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Igor znalazł się w gronie 38 uczestników z całej Polski, reprezentując nie tylko nasze...

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki – wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ludzie, miejsca, zwyczaje i smaki - wspomnienia Erasmusa z Włoch

Ostatni tydzień kwietnia nasza grupa Erasmus+ "Past roads, future ways" spędziła we Włoszech, gdzie odbyło się finalne spotkanie, kończące ponad dwuletni projekt. Oto refleksje na temat pobytu w słonecznej Italii jej uczestników.