E(x)plory, czyli sukces biologów

E(x)plory, czyli sukces biologów

 

7. lutego we Wrocławiu na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego odbył się regionalny festiwal młodych naukowców, który jest kolejnym etapem międzynarodowego konkursu naukowego E(X)PLORY.

„E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata, popularyzuje osiągnięcia nauki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Odpowiada na wyzwanie stojące przed współczesnym państwem.”- czytamy na stronie festiwalu.

Biolodzy Aleksandra Jancelewicz i Jakub Kaczuba z klasy III c pod opieką pani Karoliny Jarząbek przygotowali pracę badawczą dotyczącą „Wpływu wyciągu z liści buka na światłoczułość kiełkujących nasion sałaty i szarłatu”.

Reprezentacja naszej szkoły była jednym z 30 zespołów zakwalifikowanych z województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, lubuskiego i małopolskiego i jednocześnie jedynym z Bolesławca.Prezentacja pracy odbywała się w trakcie dwóch sesji konkursowych, przed jury złożonym z pracowników naukowych. Nasi uczniowie mieli też możliwość uczestniczenia w Warsztatach dla młodych naukowców”.

Festiwal ten był niezwykłym doświadczeniem i cieszył się powodzeniem wśród odwiedzających.

Mimo faktu, że nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapy międzynarodowego – gratulujemy tego naukowego sukcesu.

Zachęcamy innych do podejmowania takich badań

Komentarze

komentarzy

Podobne wpisy

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

„Curiosity killed the cat”, czyli Public speaking contest 2026

9 czerwca w VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się coroczny konkurs krasomówczy w języku angielskim organizowany przez stowarzyszenie nauczycieli języka angielskiego IATEFL Poland. Eliminacje w tym roku odbywają się we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi i...

Fascynująca chemia

Fascynująca chemia

2 czerwca uczniowie klasy 2c oraz 3 c wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Podczas spotkania uczestniczyli w kilku pokazach i doświadczeniach, między innymi „Atrakcyjne cząsteczki”, „O!świecenie” oraz „Naukowe świętowanie”. Warsztaty były częścią...

Warsztaty z nauczycielami, czyli „Zielonego Koncertu” ciąg dalszy

Warsztaty z nauczycielami, czyli "Zielonego Koncertu" ciąg dalszy

Tradycją naszych "Zielonych Koncertów" są fanty proponowane przez nauczycieli. Cieszą się one ogromną popularnością wśród klas, bo dają możliwość nie tylko ciekawego spędzenia czasu  ale przede wszystkim mają cel charytatywny. A że różnorodność  tych wspólnych zajęć/warsztatów jest niezwykle...